Načítání...
Česky
Vypadá to, že se nám v Břeclavi rodí nová rapová hvězda. Není to TA hvězda, ale TEN hvězda, je mu 19 let a rapování se věnuje pod přezdívkou Salen.
 
Erika jsem poznal asi rok zpátky, tehdy ještě jako pro mě neznámého kluka, co přišel do klubu. Poté ale proběhla delší odmlka. Erika jsem vídal pouze ve městě a místo pozdravu měl vždy jen jednu jedinou otázku: "Vojto, už je na Íkvéčku mikrofon?” Jakmile se moje NE změnilo na ANO, Erik začal do klubu chodit víceméně pravidelně. Společné téma jsme našli v muzice. Velmi mě zaujal a bavil Erikův zápal pro věc. Erik hodně mluvil o tom, že mu psaní textů pomáhá utéct od problémů, pomáhá mu si, lidově řečeno, vyčistit si hlavu. “V podstatě vždycky, když jsem naštvanej, je pro mě lepší rapovat než řvát”, říká Erik. A je pravda, že pokud jsem ho kdekoli potkal, byla jistota, že u sebe bude mít i kus papíru a tužku.
Zpráva o tom, že se v budoucnu bude v Brně otevírat pod hlavičkou IQ Roma servisu nahrávací studio, byla pro Erika jako zjevení. Vznikl nápad na vytvoření takové první vlaštovky pod taktovkou Amaro reords. Onou první vlaštovkou měl být videoklip, který technicky i střihově zajistil můj brněnský kolega Robin Stria a refrén si zazpívali Pavel Zubák a František "Fany" Dirda. Erik byl nadšený a motivovaný do další práce. Získal spousta nových a cenných zkušeností. Dneska se klip těší četným zhlédnutím na internetu. Když jsem se Erika ptal, kam chce se svou tvorbou jít dál, odpověděl, že by chtěl být prostředníkem mezi komunitou a ostatními. Chtěl by otevírat aktuální témata, jako je třeba diskriminace, a být příkladem pro své vrstevníky.
 
Já říkám: ruku hore pro Salena!!!
 
Autor: Vojtěch Veselý (pedagogický pracovník)