Načítání...

O NÁS

Milujeme hudbu. Společně jsme vyladili bývalou hernu a vytvořili z ní místo pro setkávání a opravdové hraní.

Místo zvukového kýče herních automatů, které tu stály před námi, chceme dát prostor hlasům, které doposud nebyly slyšet. Hrajeme se všemi a pro všechny, kdo mají uši a chtějí poslouchat.

Hudba láme ledy, sbližuje lidi a posouvá hranice. Rozpouští nevraživost a vytváří přátelství. Taková je i hudba, pro kterou budujeme Amaro records.

Pomozte nám i vy vytvořit místo pro setkávání a rozeznít další část Brna!

To bohužel nepůjde bez vaší pomoci. Momntálně sháníme prostředky na vybavení a rozjezd tréningové kavárny.

Přispějte na transparentní účet:
2800768922/2010

Děkujeme

Ve zbylé místnosti na chceme vybudovat sociální, tréningovou kavárnu. Bude z ní i místo pro společné chvíle.

Mimo dvou tréningových míst chceme, aby byla v kavárně možnost vypomáhat a hodiny si směnit za nahrávání ve studiu. Zbývá nám sehnat trochu vybavení a šikovné lidi, kteří se v kavárně něco budou chtít přiučit.

Snad se nám to povede na podzim. Zatím vše šlape jako pochodová kapela. Těšíme se na vás u skleničky dobrého vína, šálku kávy či večerním jam sessionu.

Amaro records je dobrovolný projekt mnoha nadšenců  a neziskové organizace IQ Roma servis. 

Zapojit se ale můžete i vy! Na projektu se může podílet každý, ať už jako dobrovolník, sympatizant nebo donátor. Pokud se chcete stát součástí komunitní a společné práce na novém studiu, ozvěte se.

V současné době probíhají rekonstrukce prostoru bývalé herny na ulici Milady Horákové 22. Můžete ale přispět i finančním darem, veřejnou nebo symbolickou podporou. Můžete o nás dát vědět dalším.

Projekt zaštiťuje IQ Roma servis, společně s podporou Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Garantem je také známý romský hudebník a skladatel Gejza Horváth, který již několik let vede hudební zkušebnu – pravidelný hudební kroužek v IQ Roma servis, v rámci kterého podporuje mladé začínající romské hudebníky.

Podporuje nás i fotograf Jindřich Štreit: "...Co vždy obdivuji je romská neuvěřitelná hudebnost a pohybová kultura. Od malých dětí až po lidi požehnaného věku. Mají dar od Boha. Nemělo by se to ztratit, ale naopak podporovat."

Co je Amaro records?

Jsme parta lidí, která miluje hudbu. Společně a s vaší pomocí chceme vyladit bývalou hernu a vytvořit z ní místo pro setkávání a opravdové hraní. 

Amaro records je dobrovolný projekt mnoha nadšenců, zaštítěný IQ Roma servisemFakultou sociálních studií Masarykovy univerzity a veřejně známých osobností.

1. Místo pro setkávání

Zatím jsme nenašli místo, kde bychom mohli efektivně trávit čas a dělat to, co nás a snad i vás baví. To chceme změnit ->

2. Změna pro Brno

Jedny z mála záblesků v jinak šedivé čtvrti, kde většina z nás žije, byly světla neonů barů a heren. To chceme změnit ->

3. Vyladěnej kolektiv

Otevřený kolektiv muzikantů, zvukařů, hudebních fanoušků a hlavně zapálených lidí, kteří chtějí, aby tu možnost rozvíjení vlastního talentu byla pro každého. Bez hranic talentu, finančních prostředků, původu, rasy či smyslu pro rytmus.

1
Velká výzva
47
Dobrovolníků a dobrovolnic
436
Dobrovolnických hodin
802
(v tisících Kč) Rozpočet na stavbu studia

Co chceme?


Kdo je zapojený v Amaro records?

VŠICHNI ZAPOJENÍ ->

Jsme otevřený kolektiv nadšenců. Zapojit se ale můžete i vy! Na projektu se může podílet každý, ať už jako dobrovolník, sympatizant nebo donátor. Pokud se chcete stát součástí komunitní a společné práce na novém studiu, ozvěte se.

Alt

ZDRAVÍM

Do projektu Amaro Records jsem se zapojil proto, že v něm vidím možnost přiblížit ještě víc svět lidem. Nahrávací hudební studio vidím jako důležitou pomoc romským talentům, hudebníkům a romské kultuře. V neposlední řadě i jako most soužití, poznání, spolupráce, míru a respektu mezi národy.

Česky
Gejza Horváth
Garant, Hudebník, Dobrovolník
Alt

Proč jsem se zapojil...

Protože mi to celé dává smysl. Konverze herny na studio bude výborným vyústěním snahy regulovat celý ten "výherní" hnus v našem městě. Chci být u toho, až se věci dají do pohybu trochu optimističtějším směrem.

Česky
Ing. arch. Tomáš Jenček
Architek, Dobrovolník
Alt

 

AHOJ VŠEM!

Vždycky jsem chtěl dělat svoji vlastní muziku a myslím si, že Amaro Records mi to umožní, taky mi umožní rozvíjet moji tvorbu dál. Amaro Records mi dává prostor se rozvíjet směrem kupředu, poznávat nové lidi a dělat radost svými písničkami dalším lidem. Myslím si, že Amaro Records bude velkým přínosem nejen pro mě, ale i pro ostatní talentované lidi - rozvíjet svůj talent dál a dělat to co je baví. Amaro Records bude místo, kde lidé mohou trávit svůj volný čas, navázat nové přátelství a hlavně dělat svojí hudbu.

 

Česky
František (Fany) Dirda
zpěvák, dobrovolník

Náklady na vybudování studia

724672
Stavební materiál
55020
Jiné služby -dokumentace, studie, správní poplatky, průzkumy
15601
Pohonné hmoty a výpujčné
7268
Energie

Zdroje financování stavby studia

729660
Bader Foundations
50000
Nadace Via
22903
Dary, vlastní zdroje

Poděkování

Děkujeme všem donátorům a dobrovolníkům